Súťaž v rýchlom čítaní

Súťaž v rýchlom čítaní

Vo štvrtok 20. 4. 2023 si opäť po roku medzi sebou zmerali sily naši druhostupniari v čítaní na čas. Žiaci mali prečítať za jednu minútu čo najviac slov v neznámom texte (chybné slová sa do celkového počtu nezapočítali). Niektorým šlo čítanie naozaj od ruky, kým iní sa miestami zasekli na neznámom či dlhšom slove. Vznikli aj vtipné situácie pri zámene písmen. Celkovo však žiaci zvládli súťaž na výbornú. Touto cestou by som sa rada poďakovala p. uč. Čúzyovej za pomoc pri organizovaní súťaže.

Víťazi v jednotlivých kategóriách:

Kategória A (5., 6. ročník):

• 1. miesto: Nela Račeková, 6. A – 171 slov/min.
  • 2. miesto: Hermelijn Jaydee Emily, 6. C – 163 slov/min.
  • 3. miesto: Leitnerová Lenka, 5. B – 151 slov/min.,

Kanyicsková Viktória, 6. D – 151 slov/min.

Kategória B (7., 8., 9. ročník):

• 1. miesto: Peter Žilinec, 8. B – 300 slov/min.
  • 2. miesto: Sebastián Riegel, 9. C – 220 slov/min.
  • 3. miesto: Hammel David, 8. A – 202 slov/min.

Absolútnym víťazom sa stal žiak Peter Žilinec z 8. Btriedy s neuveriteľným počtom prečítaných slov za minútu, a to rovných 300!!! Takýto úžasný výsledok sme v histórii našej súťaže ešte nikdy nezaznamenali.

Výhercom srdečne blahoželáme!

Kompletný zoznam všetkých žiakov s počtom prečítaných slov za jednu minútu je vyvesený na nástenke v B-bloku pri zborovni.

Milí rodičia, skúste si zmerať doma sily s Vašimi ratolesťami! Kto prečíta viac slov za minútu? Vy alebo Vaše dieťa? Apropo, porazili by ste absolútneho víťaza / absolútnu víťazku v rýchlom čítaní?

Mgr. Barešová Romana