Exkurzia do PD Úsvit

Exkurzia do PD Úsvit

18. októbra sa deti zo 4. ročníkov z ŠKD, spolu s pani vychovávateľkami, vybrali na exkurziu do poľnohospodárskeho družstva Úsvit v Dunajskej Lužnej.

Po 15-minútovej prechádzke sa stretli s vedúcou družstva, ktorá ich privítala a čosi o práci na družstve povedala.

Ukázala nám kravy, ktoré sa momentálne nedoja, keďže čakajú teliatka. Neskôr nám ukázala vnútorné priestory, kde sa v čase našej návštevy narodilo malé teliatko.

Ďalej sme sa presunuli do priestoru, kde sa kravy doja a dozvedeli sme sa o celom procese – o dôležitej hygiene pred, počas a aj po dojení; kam mlieko putuje a ako sa spracováva.

Nakoniec sa deti boli pozrieť na najmenšie teliatka, ktoré si mohli v tichosti pohladiť a aj sa s nimi odfotiť.

Celý výlet si deti veľmi užili a boli vďačné aj za takú možnosť edukácie.

Ďakujeme!

Vychovávateľky C-Bloku.