Okresné kolo dejepisnej olympiády

Okresné kolo dejepisnej olympiády

Žiaci našej školy Oliver Vančo, Peter Žilinec, Ema Vláčilová, Natália Majerčíková, Matúš Demovič, Zuzana Bunčová, Daniel Wesolowski a Ema Mária Schmidtová sa  zúčastnili 5. 2. 2024 na okresnom kole dejepisnej olympiády v Senci. Súťažilo sa v kategóriách C (9. ročník), D (8. ročník), E (7. ročník), F (6. ročník). Svoju účasť si vybojovali na školskom kole dejepisnej olympiády.  Žiaci sa na okresné kolo pripravovali z učiva daného ročníka, regionálnej histórie a monotematickej časti.

V školskom roku 2023/24 sa Slovenská komisia dejepisnej olympiády rozhodla v rámci monotematickej časti zadať úlohy týkajúce sa slovenských hradov, zámkov a kaštieľov. Príprava na olympiádu bola veľmi náročná, žiaci sa pripravovali od decembra 2023 do februára 2024. Všetkým súťažiacim ďakujeme za príkladnú reprezentáciu našej školy, úspešným riešiteľom Oliverovi Vančovi, Petrovi Žilincovi, Eme Márie Schmidtovej blahoželáme a Danielovi Wesolowskému (2. miesto) gratulujeme k výbornému umiestneniu.

Spracovala: Mgr. Eva Érseková