Mikrobylinky s maxi výsledkom!

Mikrobylinky s maxi výsledkom!

V jednotlivých oddeleniach ŠKD sa počas celého školského roka venujeme zdravému životnému štýlu. No v máji sa naša pozornosť upriami najmä na pestovanie zeleniny.

Spojili sme sily a zabojovali sme proti jarnej únave sadením mikrobyliniek. Práve vďaka tomu, že sú na pestovanie nenáročné, sme sa mohli spolu s deťmi pustiť do ich pestovania aj v ŠKD. Jednoduchým spôsobom sme si dopestovali veľmi zdravú potravinu plnú dôležitých živín . Za pár týždňov sme sa mohli tešiť na extra prísun vitamínov. To už sme naše desiatové chlebíky mohli dozdobiť lístkami rukoly alebo reďkovky.

O tom, že toto neobvyklé sadenie vzbudilo u detí záujem, svedčí aj to, že sa podaktorí  s podobným nadšením pustili do pestovania mikrobyliniek aj vo svojich domovoch.

Mária Mangová