Prednáška s pani policajtkou pokračuje

Prednáška s pani policajtkou pokračuje

Školský rok sa pomaly končí a žiaci sa tešia na prázdniny. Aby v septembri v zdraví a oddýchnutí zasadli do školských lavíc, je dôležité, aby si počas prázdnin dávali pozor na svoje zdravie a bezpečnosť. Aj s týmito témami žiakov oboznámila počas prednášky kpt. Mgr. Gabriela Drugová, ktorá v posledný školský týždeň navštívila žiakov v 1. D, 2. B, 2. E a 2. D.  Žiaci pozorne počúvali, plnili úlohy v pracovnom zošite Póla radí deťom, kládli zaujímavé otázky a na záver si každý mohol vyskúšať policajnú vestu, putá, prilbu alebo čiapku. Deti sa dozvedeli informácie o práci policajtov, o bezpečnej jazde na bicykli, spoznávali dopravné značky, dôležité telefónne čísla atď..

Na záver pani policajtka všetkým zdôraznila, aby boli opatrní pri kúpaní sa počas prázdnin, pri prechádzaní cez cestu, bicyklovaní a hrách. Deťom sa prednáška páčila a pani policajtke sa poďakovali potleskom.

Mgr. Mariana Jurašiová