SLÁVIK SLOVENSKA 2023 – školské kolo

SLÁVIK SLOVENSKA 2023 – školské kolo

4. apríla 2023 sa v našej škole opäť rozozvučal spev slávikov – žiakov, ktorí radi spievajú. V školskom kole Slávik Slovenska 2023 si zaspievalo celkom 26 žiakov v troch kategóriách.  Výkony spevákov boli potešiteľné, pomerne vyrovnané, atmosféra dýchajúca melódiami slovenských ľudových piesní.  Po náročnom rozhodovaní porota ocenila týchto „slávikov“ :

I. kategória 1. – 3. ročník:  1. Kristína Krajčiová 2. E

2. Vanesa Vašková 2. C

3. Juraj Mikloško 1.D; Nela Kompanová 1. E

II. kategória 4. – 6. ročník:  1. Dominika Solárová 4. B

2. Daniel Mikloško 5. E

3. Nela Javorová 6.C, Mia Kadlubová 5. D

III. kategória 7. – 9. ročník: 1. Klaudia Kozáková 7. C

Víťazky z jednotlivých kategórií nás v máji budú reprezentovať v okresnom kole v Senci. Všetci im želáme, nech im slávičí spev vyjde čo najlepšie.

Mgr. Dagmar Pokorná, učiteľka HUV