Vitajte v Európskom týždni mobility 2023!

Vitajte v Európskom týždni mobility 2023!

Tento rok sa krajiny opäť spojili, aby oslávili a podporili udržateľnú a inteligentnú mobilitu v celej Európe. Európsky týždeň mobility (ETM) je každoročnou iniciatívou Európskej komisie, ktorá slúži ako platforma na zvýšenie povedomia o dôležitosti udržateľných foriem dopravy a zmenu našich cestovných návykov už viac ako 20 rokov.

ETM sa tak ako každoročne koná v termíne 16. – 22. 9. 2023.

Tohtoročná téma ETM 2023 je  ŠETRI ENERGIU.

Táto téma sa zameriava na dôležitosť znižovania energetických nákladov a spotreby v oblasti dopravy s cieľom dosiahnuť udržateľnú a efektívnu mobilitu.

V tomto roku sa k tejto iniciatíve pripája aj naša obec Dunajská Lužná, ktorá pripravila pútavý program na celý týždeň.

Dňa 20.9. a 21.9. sa do programu s radosťou a nadšením zapojili aj žiaci 3. a 4. ročníka ZŠ.

20. 9. 2023 bol v programe obce „Maľovaný chodníček“ – žiaci nádherne pomaľovali parkovisko pred obecným úradom.

21. 9. 2023 bol v programe obce „Detský vodičák“ – v spolupráci s obecnou políciou sa žiaci naučili ako sa bezpečne dopraviť do školy, zo školy, na ihrisko,… na bicykli či kolobežke.

Ďakujeme pánovi starostovi, obecnej polícii i všetkým zamestnancom OÚ za ich iniciatívu, ochotu, pohostinnosť i trpezlivosť, ktorú nám počas týchto dvoch dní v rámci programu ETM 2023 venovali.

Veríme, že sme svojou účasťou podporili myšlienku ekologickejšej dopravy a ochrany životného prostredia. Už teraz sa tešíme na program ETM v roku 2024, ktorý opäť s radosťou podporíme.

Pani učiteľky a pani vychovávateľky